pondelok 29. mája 2017

Flavonoid Komplex



Flavonoid Komplex (250 ml)



Dlhoveký život, mladistvý vzhľad a pevné zdravie. To je niečo, po čom túžime takmer všetci. Príroda nám pritom vychádza v ústrety. Nájdeme v nej množstvo prospešných látok. Patria medzi ne aj flavonoidy. 

Flavonoidy
  
Štúdie ukázali, že flavonoidy sú významnými prírodnými látkami, ktoré majú preukázateľný protizápalový, protivírusový a antioxidačný účinok. Chránia bunky pred škodlivými látkami pochádzajúcimi z vonkajšieho i vnútorného prostredia.


Čo sú to flavonoidy?

Sú najrozsiahlejšou skupinou rastlinných antioxidantov. Zahŕňajú vyše 5 000 rôznych derivátov a ich zoznam stále narastá. Fenolové látky rozšírené v rastlinnej ríši tvoria veľmi pestrú a rozsiahlu skupinu polyfenolových zlúčenín. Nachádzajú sa takmer vo všetkých rastlinných bunkách, a keďže vlastne ide o farbivá, rastlinám dodávajú charakteristické zafarbenie. Niektorí odborníci ich zaraďujú do skupiny vitamínov P, pretože majú spoločnú vlastnosť – zvyšujú pružnosť cievnych kapilár. V rastlinách sa často nachádzajú aj spolu s vitamínom C a chránia ho pred oxidáciou. Okrem antioxidačných vlastností, pôsobia antibakteriálne a podporujú produkciu hormónov. Zistilo sa, že zvýšený príjem flavonoidov znižuje riziko ochorenia srdca a ciev.

Flavonoidy sú skupina polyfenolových látok, ktoré sa vyskytujú v ovocí a zelenine. Sú tam zodpovedné za ich základné funkcie ako napríklad pigmentácia, opeľovanie, ochrana pred UV žiarením či rôznymi inými patogénmi. Z tohto ich charakteru vyplýva aj ich prínos pre zdravie ľudského organizmu.

Účinky flavonoidov

Flavonoidy sú najefektívnejšími rastlinnými antioxidantmi. Pred negatívnymi účinkami voľných radikálov výborne ochraňujú bunky. Pozitívne ovplyvňujú aj liečbu kŕčových žíl a hemoroidov, pomáhajú pri krvácaní z nosa, ale napríklad i pri zvýšenej tvorbe krvných podliatin. V súčinnosti s vitamínom C a vitamínmi skupiny B majú protivírusový a protibakteriálny účinok. Normalizujú energetický metabolizmus a činnosť nervovej sústavy, a takisto sú schopné pomôcť pri vylučovaní ťažkých kovov z organizmu.

Bez negatívnych vlastností

Flavonoidy sú jedny z najznámejších molekúl na Zemi, staré viac ako 3 miliardy rokov. Keďže väčšinou ide o konečné produkty rastlinného metabolizmu, majú jednu unikátnu vlastnosť – nemajú prakticky žiadne negatívne účinky. Ich použitie je bezpečné a ľahko sa kombinujú ako s alternatívnou, tak s klasickou medicínou.

Aj pri vážnych ochoreniach

Množstvo vedeckých prác špičkových ústavov z celého sveta vedecky dokázalo mnoho prospešných účinkov flavonoidov, od antioxidačných cez protizápalové až k potenciálne preventívnym účinkom pri vážnejších ochoreniach. V oblasti protirakovinových účinkov, Alzheimerovej choroby, neurodegeneratívnych a kardiovaskulárnych ochorení vedecký výskum v súčasnosti ešte stále prebieha.

Dlhoveký život

Flavonoidy stimulujú imunitný systém a v ostatnej dobe sa podarilo preukázať i to, že sú presne tou zložkou, ktorú množstvo prírodných aj syntetických látok nevyhnutne potrebuje na to, aby mohli v organizme pracovať. Flavonoidy sú niečo ako sprostredkovateľ účinku množstva látok. Ich pozitívny účinok zosilňujú, kým negatívny potláčajú. Mnohé najmä prírodné liečivá fungujú práve vďaka tomu, že tieto vzácne molekuly v organizme sprostredkovávajú ich fyziologický účinok. Naše telo a imunitný systém sa bez nich jednoducho nezaobíde. Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú veľké množstvá flavonoidov, sa spravidla dožívajú v dobrom zdraví vysokého veku a dlhé roky vyzerajú mladistvo.

Kde ich nájdeme

V prírode sú flavonoidy prítomné v šupkách citrusových plodov, v plodoch šípky a zelenine. Takisto sa nachádzajú v červenom víne, vo višniach, malinách či jahodách. Z obilnín ich obsahuje najmä pohánka. V niektorej zo známych foriem (zdokumentovaných je ich asi 6 000) ich však viac-menej nájdeme v celej rastlinnej ríši. Odhady denného príjmu flavonoidov prostredníctvom potravy sú rôzne. Pohybujú sa v rozmedzí od 0,5 mg až po jeden gram. Najčastejšou odporúčanou dávkou je 50 až 200 mg. Mnohé z flavonoidov však majú účinok aj pri výrazne nižších koncentráciách a existujú aj ich homeopatické formy.



Dávkovanie:
denne 10-20ml bez zriedenia alebo zriedené. Piť po glgoch cez ústnu dutinu sa dostanú účinné látky priamo do krvného obehu. Je možné ho podávať aj deťom, ako príjemnú limonádu, samozrejme bez cukru.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Zdroj: http://www.zdravie.sk/clanok/50723/flavonoidy
http://www.modernamedicina.sk/novinky-a-trendy/flavonoidy-maly-zazrak-prirody-pre-nase-zdravie

Zázvorová limonáda


Zázvorová limonáda


1,2 litra vody
200 g čerstvého zázvoru
3 citróny (šťava)
3 lyžice Eritrit

Zázvor očistite nožom a nastrúhajte do väčšej misy nahrubo, pridajte cukor, citrónovú šťavu (prípadne i trocha kôry). Zalejte vodou, dôkladne premiešajte a nechajte chvíľu postáť. Vodu môžete nahradiť sódou a pridať napr. mätu alebo medovku.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

nedeľa 28. mája 2017

Aká je pravda o mlieku?


Aká je pravda o mlieku?



Začnite uvažovať a pozreli sa na kravské mlieko aj z opačnej strany mince. Ide predsa o vaše rozhodnutie a predovšetkým vaše zdravie.

1. Je kravské mlieko čisté?
Podľa štatistiky z roku 1950 vyprodukovala priemerná krava okolo 900 litrov mlieka. Viete koľko vyprodukuje mlieka dnes? V najväčších mliekárniach je “schopná” odovzdať až 22 000 litrov mlieka.
To je obrovský rozdiel. Zdá sa vám, že sú kravy 25-násobne väčšie ako boli pred 50 rokmi? Nie sú. Ako je to teda možné? Verte, že lieky, antibiotiká, hormóny a agresívne stravovacie plány spojené so špeciálnou reprodukciou dokážu divy.

2. Hormóny a zápaly
Za kvantitu a nie kvalitu môžu predovšetkým kravské rastové hormóny – tzv. bovine growth hormone (skratka BGH). Práve tento geneticky spracovávaný hormón drasticky zvyšuje tvorbu mlieka. Dôkazom toho môže byť aj fakt, že tento hormón v niektorých krajinách sveta úplne zakázali. Hormón BGH je zodpovedný aj za zápal kravských vemien, ktorý sa lieči agresívnymi antibiotikami. Ich stopy samozrejme môžeme nájsť ako inak – v mlieku, keďže to sa tvorí vo vemenách.

3. Nevhodné pre deti
Kravské mlieko pijú teliatka, mačacie mačence a materské mlieko dieťa. Je krava matkou dieťaťa? Nie je. Tak prečo dieťa kŕmiť kravským mliekom? Pre telo veľmi mladého človeka je kravské mlieko úplne nevhodné. Dôvod je ten, že obsahuje v porovnaní s materským mliekom niekoľkonásobné hodnoty minerálov a bielkovín.
Možno sa vám to z hľadiska logiky, čím viac minerálov a bielkovín, tým lepšie, môže zdať ako dobrá vec. V skutočnosti sa však pri trávení takého množstva látok tvorí veľa odpadu. Tráviaci systém je veľmi zaťažený – nie je na to prispôsobený. Aj preto vznikajú zahlienenia klkov a mikroklkov v črevách, zápaly či v najhoršom prípade aj bunkové podvýživenie.

4. Biele krvinky
Súčasná slovenská a vlastne aj európska norma povoľuje výrobcom mlieka až 1,5 milióna leukocytov (bielych krviniek) na 1 jednotku mlieka. Nadmerné množstvo bielych krviniek nie je zdravé nielen pre kravy, ale ani pre ľudí.

5. Kontaminácia mlieka
Dostali sa k vám niekedy informácie o tom, že výsledky rozborov poukázali až na 37 % kontaminovaných vzoriek mlieka? Na mysli máme kontamináciu antibiotikami a ďalšími synteticky vyrobenými látkami.
Vlastne tieto výsledky sú staré niekoľko rokov! Na túto problematiku poukázal už 29. decembra 1989 The Wall Street Journal a Centre for Science in the Public Interest. Ich výskum o niečo neskôr v apríli potvrdil aj Nutrition Action Healthletter. Čo myslíte, zmenilo sa to za ten čas a je mlieko v roku 2017 kontaminované menej?

6. Nenásytné mliekárne a hnis
Makrofágy v sebe skrývajú množstvo vakulových a fagocytóznych častíc. A teraz vám to preložíme do ľudskej reči. Vyššie sme už spomínali, že kravy sú liečené antibiotikami, keďže majú veľmi časté zápaly vemena.
A prečo? Jednoducho preto, že mliekárne po celom svete sú nenásytné a kravy doja mnohonásobne viac, než je od prírody dané. Antibiotiká len tak z ničoho nič nezmiznú a v mlieku sa dajú vystopovať aj po 7 – 10 dojeniach. Ak by ste spravili aj vy analýzu bunky mlieka z chorého vemena, tak by ste nám potvrdili, že je v mlieku prítomný aj hnis.

7. Mlieko a cukrovka
V Kanade sa pred časom objavil výskum, ktorý popisuje súvislosť medzi kravským mliekom a detskou cukrovkou. Cukrovka je vo svete všeobecne veľmi rozšírená. Len na Slovensku je ňou postihnutých až 500 000 ľudí! Takmer každý desiaty Slovák má cukrovku.
Nehovorí sa o tom, že ten kto pije mlieko, dostane aj cukrovku. Hovorí sa o istom súvise a zvýšenom riziku. Či je to aj pravda o mlieku nie je jasné, no za zváženie a ďalšie štúdium tohto problému to asi stojí.

8. Mlieko a ďalšie choroby
Globálnym problémom po celom svete je vírus hovädzej leukémie, ktorý postihuje 3 kravy z 5. Nemecké štúdia hovoria o tom, že vírusom nakazené kravské mlieko nie je možné žiadnym spôsobom odlíšiť od zvyšku mlieka. Áno, vírus je zničený pasterizáciou. No čo ak nie je každá pasterizácia v norme a úspešná?
V žiadnom prípade nechcem vo vás vyvolať strach. Avšak vírus kravskej leukémie sa dokáže rozvinúť aj v našom organizme. Spôsobuje rakoviny rôznych typov, lymfómy a v neposlednom rade aj leukémiu.
Práve výskyt rakoviny bol skúmaný v Nórsku, ktoré si na kvalitu potravín rozhodne potrpí. Až 11 rokov bolo skúmaných 1 422 ľudí. Jedni pili aspoň 2 poháre kravského mlieka denne, a ďalší menej alebo žiadne mlieko. Tí čo mlieko pili vo väčšej miere mali 3,5-násobne väčší výskyt rakoviny.

9. O nič viac vápnika
Veľké množstvo proteínov v mlieku je zodpovedné za vznik osteoporózy. Okrem toho je vedecky preukázané, že pitím kravského mlieka viac vápnika vaše telo nevstrebe. Jednoducho, nedochádza k doplneniu vápnika do kostných mriežok.
Netvrdím, že kravské mlieko nemá pre naše telo žiaden význam. No nie je lepšie dať prednosť radšej kokosovému mlieku?


V lete by nemal chýbať v lekárničke


V lete by nemal chýbať v domácej lekárničke.

VÝŤAŽOK Z GRAPEFRUITOVÝCH JADIER by nemal určite chýbať v domácej lekárničke.


Vaginálne mykózy: 20-30 kvapiek do 1l prevarenej a vychladenej vody naplníme do irigátora a prevedieme výplach pošvy so zvýšenou panvou
Žalúdočné a črevné infekcie: 4-6x denne 20-30 kvapiek rozpustených v 2-3dl vody a vypiť
Uštipnutie kliešťom: natrieť uštipnuté miesto, 4x20 kvapiek zriediť vodou a vypiť
Uštipnutie komárom: natrieť uštipnuté miesto
Herpes na perách: natrieť herpes 6-10 x denne, 3x20 kvapiek rozriediť 2-3dl vody
Vši: Používajte šampón s extraktom v pomere 1:1. Zmiešajte s vodou a dobre vmasírujte, potom zakryte vlasy igelitovou fóliou a nechajte 20-30 minút pôsobiť. Pozor, nech zmes neprenikne do očí. Starostlivo opláchnite
Potenie nôh: nohy máčajte v kúpeli s cca 30 kvapkami extraktu na umývadlo vody. Kúpeľ slúži i ako výborné osvieženie nôh.
Kurie oká: 1-2x denne kvapnite na kurie oko kvapku neriedeného extraktu.
Pri starostlivosti o nohy najmä v prípadoch ohrozenia plesňami pridajte do tekutého mydla 10-20 kvapiek extraktu na 100 ml.
Do bazénu je vhodné pridať 10-20 ml extraktu na 100-200 l vody. Nezabudnite pridať trocha extraktu do zariadenia na oplachovanie nôh.
Hmyz: proti mravcom, komárom je vhodné previesť postrek roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.
Kvetiny: niekoľko kvapiek extraktu vo vode na zalievanie pôsobí proti vzniku plesní v kvetináčoch čo platí i u hydropónie. V prípade prítomnosti puklíc, rôznych plesní dôkladne postriekajte rastliny postrekovačom zo všetkých strán roztokom 30 kvapiek extraktu v cca 0,5 l vlažnej vody.
Zvlhčovače vzduchu, klimatizačné zariadenia, izbové fontány: pridaním niekoľkých kvapiek extraktu sa zabraňuje šíreniu mikroorganizmov a rias v týchto zariadeniach.


Vyrobený z citrusových plodov. Nevhodný pre ľudí s alergiou na citrusové plody.
Pre informácie o cene a objednanie kontakt v správe.


Bazový sirup


Bazový sirup




20-30 ks bazových kvetov
2 plátky citrónov
125g Eritrit
10g kyseliny citrónovej
1,5l vody



Bazové kvety a citrón umyjeme. Kvety bazy zbavíme hrubých stoniek. Bazové kvety a citróny zalejeme 1l vlažnou vodou. Prikryjeme a necháme lúhovať 36h.Precedíme cez plienku alebo látku, pridáme Eritrit. Necháme zovrieť, vypneme a pridáme kyselinu citrónovú a nalievame do čistých sklenených fliaš takmer po povrch. Dobre uzavrieme a odložíme na chladné miesto.


štvrtok 25. mája 2017

Rýchle nakladané uhorky


Rýchle nakladané uhorky


(namiesto uhorkového šalátu či kvasených uhoriek)

Zaujímavosťou je použitie perlivej vody a chrenu. Nebude to mať chuť klasickej nakladanej uhorky, skôr chuť čerstvej jarnej chrumkavej uhorky.

15 kusov uhoriek
1,5 l sýtené minerálna voda
25 g soli
5 strúčikov cesnaku
čerstvý chren (voliteľné)
kôpor

Uhorky umyjeme, odrežeme konce. Chren očistíme a nakrájame na prúžky. Očistíme cesnak a umyjeme kôpor. Soľ rozmiešame v perlivej vode. Všetky suroviny vložíme do zaváraninovej fľaše či misy a zalejeme perlivou vodou. Necháme stáť prikryté 24h pri izbovej teplote, potom vložíme do chladničky.
Náhrada za klasické nakladané uhorky v octe.

Facebook:  https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

utorok 23. mája 2017

Green Coffee Bean Complex


Výťažok zo zŕn zelenej kávy

Výživový doplnok- výťažok zo zelenej kávy obsahuje účinné látky, antioxidanty, ktoré prispievajú k vitalizácii a podporujú správnu funkciu organizmu. Účinné látky zo zelenej kávy prispievajú k znižovaniu vstrebávania glukózy do krvného obehu, tým sa zvyšuje spaľovanie tukov a ich vyplavovanie z organizmu.
Zloženie: zrnká zelenej kávy, jablčný ocot, grapefruit, morské riasy, kofein, africké mango
Doporučené dávkovanie:
1 až 3 kapsuly denne. Tehotným a dojčiacim matkám, ako ani deťom sa NEDOPORUČUJE.
Pozor: 1 kapsula obsahuje 50mg kofeinu, čo zodpovedá cca 1/2 šálke kávy!

Odporúčanú dennú dávku neprekračujte.

 Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

pondelok 22. mája 2017

Batátové palacinky


Batátové palacinky



2 porcie
130g 1ks batáta
130ml kokosové mlieko...
130g múka /špaldová, ryžová/
1 lyžica eritrit
1 lyžica škorica /nemusí byť/

nedeľa 21. mája 2017

Coenzym Q10


Coenzym Q10 100mg 30 caps

Počas života náš organizmus neprestajne vyrába koenzým Q10, pričom ale, postupom času, už od začiatku 20. roku života, sa jeho množstvo znižuje. Do 21. roku života vyrobí naše telo približne 500 mg koenzýmu za deň. Neskôr ho potrebujeme práve kvôli zníženej produkcii prijímať z iných zdrojov. V prípade ťažkostí so srdcom alebo obehovou sústavou je možné začať ho podávať už skôr. Vekom daná znížená hladina Q10 môže spôsobiť aj poškodenie srdcového svalu, ktoré ale môžeme odvrátiť ak pravidelne užívame prípravky obsahujúce tento koenzým.
Prípravok má silný antioxidačný účinok, posilňuje imunitu. Koenzým Q10 je preslávený na celom svete, jeho pozitívne účinky ako „ochrancu srdca“ využíva už mnoho miliónov ľudí, ktorí pomocou neho bojujú proti vyčerpanosti a dobíjajú ním energiu. Tento koenzým často nazývame ako „zdroj života“, keďže je nevyhnutný pri energetických procesoch našich buniek. Užívanie koenzýmu Q10 sa práve preto odporúča pri zvýšenej fyzickej a psychickej aktivite, ako aj v starobe. Organizmus nadbytok vylúči prirodzenou cestou, preto nemôže dôjsť k jeho predávkovaniu. Nepoznáme žiadne vedľajšie účinky prípravku a jeho užívanie nespôsobí, že organizmus stratí schopnosť syntetizovať koenzým Q10 prirodzenou cestou, aj keď postupom času, v starobe, sa vyrobené množstvo znižuje.

Možné účinky:
Chráni pred impotenciou
Normalizuje nízky krvný tlak
Liečba krvácavosti a zápalov kĺbov
Chráni pred tráviacimi ťažkosťami
Liečba krvnej nedostatočnosti
Liečba hypoglykémie
Napomáha pri vstrebávaní vitamínov a minerálnych látok
Odporúčaná denná dávka: jedna kapsula denne, zapiť dostatočným množstvom vody
Zloženie dennej dávky: 70 mg Vitamínu C, 20 mg Vitamínu E a 100 mg Q10
Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Užívanie výživových nenáhrádza pestrú a vyváženú stravu ani zdravý životný štýl.
Skladovanie: Skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste
Minimálna trvanlivosť: Do dátumu uvedeného na obale (deň/mesiac/rok)
Čistá hmotnosť: 7,9 g

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Okomag - magnetická guľa


ÖKOMAG (magnetická guľa)

Pomocník na odstraňovanie vodného kameňa z umývačky riadu, práčky a na reguláciu množstva pracieho prostriedku. Použitie je veľmi jednoduché. Magnetickú guľu treba vložiť spolu s prádlom/riadom do práčky/umývačky riadu a spustiť požadovaný program. Magnetická guľa je zatavená do puzdra z recyklovaného polyetylénu. Jej použitie je bezhlučné a šetrné k prádlu.

Vlastnosti magnetickej gule sú nasledovné:
– zabraňuje tvorbe vodného kameňa na častiach práčky, alebo umývačky riadu
– môže znížiť množstvo použitého pracieho prostriedku a aviváže,
– chráni životné prostredie.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Výroba ryžového mlieka

Domáca výroba ryžového mlieka zo surovej namočenej ryže

  1. Na 24 i viac hodín namočte 1 hrnček ryže.
  2. Potom ryžu sceďte, vodu vylejte a namočenú ryžu nasypte do mixéra a pridajte k nej 3 hrnčeky čerstvej studenej vody a štipku soli.
  3. Ryžu s vodou dôkladne mixujte pri vysokých otáčkach niekoľko minút, až vznikne mliečno sfarbená a spenená tekutina.
  4. Túto tekutinu potom sceďte cez veľmi jemné sitko alebo syrárske plátno, nádobu mixéra vypláchnite 1 hrnčekom studenej vody a tiež sceďte, zachytenú ryžovú drť dobre vyžmýkajte.
  5. Vzniknuté ryžové mlieko premiešajte (budete ho mať okolo 1 litra) a použite najlepšie čerstvé, v chladničke vydrží minimálne do druhého dňa.

Domáca výroba ryžového mlieka z uvarenej ryže

  1. Deň vopred namočte 1/3 hrnčeka ryže.
  2. Potom ryžu sceďte, vodu vylejte a namočenú ryžu vsypte do hrnca s 1 hrnčekom vriacej vody.
  3. Ryžu s vodou rýchlo uvedieme do varu, hrniec priklopte pokrievkou, výkon platničky stiahnite na minimum a ryžu varte približne 40 minút domäkka.
  4. Uvarenú ryžu premiestnite do mixéra, pridajte k nej 3 hrnčeky čerstvej studenej vody a dôkladne ju rozmixujte.
  5. Tekutinu potom sceďte cez veľmi jemné sitko alebo syrárske plátno, nádobu mixéra vypláchnite 1 hrnčekom studenej vody a tiež sceďte, zvyšky ryža dobre vyžmýkajte.
  6. Vzniknuté husté ryžové mlieko (približne 1 liter) premiešajte a použite najlepšie čerstvé, v chladničke vydrží 2 až 3 dni.
    Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

štvrtok 18. mája 2017

Očista hrubého čreva


Ako odstrániť z hrubého čreva usadeniny



Črevo je úplne výnimočný orgán. Pomáha získavať energiu z chleba, z reďkovky alebo z klobásy a následne vylúčiť nepotrebný odpad. Sídlia v ňom až dve tretiny imunitného systému a vytvára viac ako dvadsať vlastných hormónov. Správne fungujúce hrubé črevo vedie k vyššej hladine energie, menšej chorobnosti a k lepšiemu tráveniu.
A nielen to. Ovplyvňuje aj psychickú výkonnosť, sviežosť, celkovú pohodu, resp. depresívnosť a podráždenosť človeka.

Prečo vlastne potrebuje naše hrubé črevo očistu?

Je svätou pravdou, že naše telo je veľmi dobré v samoočiste a odstraňovaní toxínov. Avšak s rastúcim množstvom toxínov a chemikálií, ktoré prijímame na dennej báze narážajú naše organizmy na svoje limity. A preto je pre nás nesmierne dôležité:
  1. znižovať toxické zaťaženie našich organizmov
  2. zvyšovať detoxikačnú kapacitu organizmu - alebo inými slovami dopomôcť našim dokonalým samoočistným procesom.
Veď určite mi dáte za pravdu, že sme neboli stavaní na tak obrovské toxické preťaženie. Akonáhle si dáte do poriadku svoje hrubé črevo, tak si začnete všímať pozoruhodné zmeny a nepotrvá dlho a budete si naplno užívať silnejšiu imunitu, krajšiu pleť, vyššiu hladinu energie a celkovo neporovnateľne vyššiu úroveň vášho zdravia. 

Kompletná očista čreva a detoxikácia má preto na celý organizmus vynikajúci účinok. V dôsledku správne zvolenej kúry na očistu čreva sa zníži počet výskytov nadúvania a zápchy, z organizmu sa vyprázdnia moderné toxíny, budeme sa cítiť energickejší a aktívnejší.

Stolica okrem rozložených materiálov, minerálnych solí a tekutín ktoré čakajú na absorpciu môže obsahovať aj iné nevstrebávané materiály, ako sú vlákniny. Hrubé črevo potrebuje vlákniny preto, aby pri pohybe pomáhali z jeho steny odstrániť odpadové materiály, čím zabránia postupnej črevnej obštrukcii a nerovnováhy črevnej flóry. Ak niekto nekonzumuje dostatok vlákniny, potom vyššie uvedený čistiaci proces nebude dostatočný a hrubé črevo sa nebude môcť vyprázdniť úplne, lebo prilepené odpadové materiály na jeho stene ju nebudú môcť opustiť. Keď hrubé črevo má v niektorých častiach zvyšky rôznych materiálov, to je veľmi ohrozujúce na zdravie nášho organizmu. Keď sa z nich nahromadí príliš veľa, môžu vytvoriť čiastočnú alebo úplnú črevnú obštrukciu, môže sa vyvinúť rakovina, hrubé črevo sa môže zdeformovať, čo je bolestivé. Ale je tu ďalší uhol pohľadu, podľa ktorého prilepené odpadové materiály sú ešte aj od toho nebezpečnejšie. To je bilancia črevnej flóry, čo má väčší priamy aj nepriamy účinok, než si myslíme.

Fungovanie
Trvanie trávenia prijatej potravy v časti hrubé črevo je 24-48 hodín, z čoho 2-3 hodiny sú potrebné na to, aby sa nevstrebávaný materiál z predošlých tráviacich procesoch dostal do počiatočnej fázy čreva.
V črevnom trakte sa proces výrazne spomaľuje. Začína sa  tvorenie stolice a zároveň vstrebávanie vody a minerálov. Pri tvorení stolice je bežná denná strata tekutín 200-300 ml. Ak hrubé črevo pracuje pomaly, odpadové materiály ostanú v tráviacom trakte dlhšie, v tom prípade je strata tekutín oveľa väčšia, a to vedie k zápche, v závažnejších prípadoch môže viesť aj k obštrukcii (nepriechodnosti) čreva.
Okrem toho, že veľká časť minerálnych látok sa vstrebáva v rôznych častiach čreva, hrubé črevo obsahuje aj užitočné baktérie, ktorých hlavnou funkciou je syntéza vitamínov. Produkcia vitamínu K a vitamínu B je veľmi významná, ich absenciou dochádza k vážnym chorobám. Aj z toho dobre vidieť, že hrubé črevo má významnú funkciu aj okrem tvorenia stolice.

To, že sa hrubé črevo očistí, je dobrá príležitosť na odstránenie tráviacich ťažkostí, na vyváženie črevnej flóry a na posilnenie imunitného systému.
Problémom je takmer vždy strava chudobná na vlákniny. To zabráni budúcemu úplnému využitiu živín, preto je potrebné presne tento nedostatok nahradiť. INTESTINAL CLEANSING PROGRAM na očistu čreva ponúka perfektné riešenie na to, aby sa hrubé črevo zbavilo od nahromadených odpadových materiálov. To umožňujú vlákniny, ktoré sa v ňom nachádzajú.

INTESTINAL CLEANSING PROGRAM - 20 balíčkov
/intenzívna 10 dňová kúra/
- približne po 12-24 hodinách od začiatku kúry vyvoláva intenzívnu peristaltiku čriev, ktorou zbavuje organizmus od nahromadenej stolice.
- odstraňuje nadúvanie
- zvyšuje hladinu energie
- následkom kúry môže byť zníženie hmotnosti o pár kilogramov už po niekoľkých dňoch
V črevách človeka môže byť uložených viac ako kilogram stolice.

Tehotné a dojčiace ženy ich nesmú používať. Kúru treba prerušiť v prípade silnej hnačky či silných kŕčov. Kúru odporúčame začať cez víkend.

Obsahuje prírodné preháňadlá, vlákniny, liečivé byliny, ktoré ukľudňujú steny čriev a optimalizujú hladinu črevných baktérií Acidophilus.

Túto intenzívnu čistiacu kúru Intestinal Cleansing Program je vhodné vykonať pred začiatkom
užívania REG-ENOR-u. Ak ju vykonáte zlepšíte účinok REG-ENORU.

Užívanie:
Cez deň: balíček s 5 tabletkami - nepriesvitný sáčok
Večer pred spaním: balíček so 4 tabletkami - priesvitný sáčok


Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

utorok 16. mája 2017

Mäsová nátierka


Mäsová nátierka




250 g zvyšky kuracieho mäsa /pečeného mäsa/, 2 ks
uvarené vajce natvrdo, 2 PL masti, 1 ks červená cibuľa,1 ČL soľ, 1/2 ČL korenie,1 PL petržlenová vňať

Použijeme mäsko napr. z nedeľnej polievky alebo zvyšky pečeného mäsa. Mäso najemno rozmixujeme. Pridáme uvarené vajíčka, masť. Pridáme najemno nakrájanú cibuľku (môže byť aj mladá jarná cibuľka alebo pažítka). Ochutíme soľou a korením. Zmiešame.


Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Výťažok z listu olivovníka


Výťažok z listu olivovníka

Od biblickej doby sú listy olivovníka vysoko uznávané pre svoj antibakteriálny, antivírusový a imunosupresívny účinok. Tento výrobok je 100% prírodný výživový doplnok, má neobyčajný účinok a vyrába sa z triedených listov rastliny Olea Europaea. Výskumy posledných rokov dokázali, že niektoré prvky jeho účinných látok majú veľmi užitočný vplyv v boji proti retrovírusom /rozkladač bielkovín a enzýmov/.

Tento strom bol vďaka svojej dlhovekosti, mimoriadnej schopnosti regenerácie a veľkej životnej sile už starými Grékmi považovaný za strom ctený a vážený.
Extrakt z olivových listov bol po mnohé storočia spájaný s konzervovaním (Egypťania používali listy olív na mumifikáciu faraónov), neskôr boli listy používané v ľudovom liečiteľstve napr. pri horúčke, pri malárii a tiež ako omladzovací prostriedok potláčajúci starnutie pleti.
Pomáha znížiť bolesť a zlepšiť fyzické funkcie ľudí, ktorí trpia reumatickou artrózou.
     Olivový olej bol už od stredoveku používaný v ľudovom liečiteľstve pri mnohých zdravotných problémoch ako sú hypertenzia, dna, ateroskleróza, reumatizmus a rôzne kožné problémy.
Účinky:
  • Liečba bakteriálnych a vírusových infekcií a mykóz
  • Liečba alergie
  • Liečba tzv. syndrómu dráždivého čreva
  • Liečba T.B.C.
  • Liečba Gonorea
  • Liečba limskej boleriózy
  • Liečba zápalov a vredov
  • Liečba artritíd
  • Liečba herpesu
  • Liečba chrípky, nádchy
  • Liečba hnačky
  • Liečba dýchacích ciest /astma, katar dýchacích ciest/
  • Úprava krvného tlaku
  • Normalizácia žalúdočnej šťavy, liečba žalúdočného vredu
  • Úľava pri zápale prínosových dutín
  • Úprava porúch srdcovo-cievnej sústavy
  • Zlepšenie imunity
  • Úprava chronickej únavy a depresie
  • Liečba bakteriálneho zápalu močovej sústavy
  • Liečba Crohnovej choroby
Doporučené dávkovanie 3x denne 2-4 kapsuly. Jedna kapsula 750mg obsahuje 18% výnimočne účinnej zložky. 
Môže sa užívať so všetkými antibiotikami, často krát ich môže nahradiť.

Kontakujte ma v správe, alebo na https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Mrkvová torta

 

Mrkvová torta

 

 Prísady:

  • 7 ks strúhanej mrkvy,
  • 1 hrnček (2,5 dl) eritritu
  • 2 hrnčeky ryžovej múky,
  • 1/2 hrnčeka roztopenej masti
  • 1 bal. prášku do pečiva
  • 1 kl sóda birkarbóny,
  • 4 celé vajcia,
  • šťava a kôra z 1 citróna,
  • soľ,
  • trošku škorice.

Príprava:
Vajcia s eritritom vyšľaháme do peny, pridáme múku, sóda birkarbónu, soľ, prášok do pečiva, masť, škoricu, citrónovú šťavu a kôru, nakoniec strúhanú mrkvu. zľahka premiešame, nalejeme do papierom vystlanej formy, pečieme cca 40 minút vo vyhriatej rúre na 200 stupňov. Vrch môžeme potrieť mrkvovým lekvárom, alebo penu z bielkov a ešte trošku zapečieme.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Candida albicans

Candida albicans - zrada je črevách


Mávate často afty, vaginálne pálenie a výtoky? Trápia vás opakované zápaly močového mechúra, ušné infekcie, bolesti hlavy bez zjavného dôvodu, ťažké či dlhotrvajúce akné, nadúvanie, zápchy, menštruačné problémy? Potom je pravdepodobné, že máte v tele premnožené kvasinky typu candida albicans. Je to ochorenie, ktorým trpí aspoň raz za život takmer každý človek, stretneme sa s ním ešte ako novorodenci v plienkach, ale aj v dôchodkovom veku. Dôležité je čo najskôr sa ho zbaviť, aby sa nestalo chronickým.
Zrada v črevách
Candida albicans je za normálnych okolností neškodná kvasinka, ktorá žije v črevnej flóre bez toho, aby spôsobovala ťažkosti. Pokiaľ sú jej hodnoty v organizme v norme, nič sa nedeje. „Rovnováhu udržiavajú tzv. priateľské baktérie v črevnom trakte, ktoré majú hubu pod kontrolou. Ak sa prostredie v hrubom čreve prekyslí, kandida sa môže premnožiť. A keď sa premnoží, prichádzajú zdravotné komplikácie,“ hovorí gastroenterológ MUDr. Peter Minárik. Je to ako keď popínavá rastlina úplne obrastie tehlovú stenu a začne tak ohrozovať celý dom.
Nevykrmujte svoju kvasinku
Ak hube poskytneme potravu, ktorú má rada, čo je najmä cukor a škroby, a tiež dostatočný priestor na rast, napríklad po liečbe antibiotikami, bude sa rozmnožovať a bujnieť. Najprv v tráviacom trakte, močovom a pohlavnom systéme, postupne sa však krvou rozšíri do celého organizmu. A tu môže nastať veľký problém. Ak sa nebránime, pestrá zmes rozmnožených mikroorganizmov doslova žije z nášho tela, spotrebúva naše zásoby glukózy, tukov a bielkovín. Navyše nám vylučuje do tela mykotoxíny a exotoxíny. Keď otvoríte týmto mikroorganizmom dvere, je to, ako keby ste doma privítali niekoho, kto vám zje všetko jedlo a bezohľadne znečistí okolie.
Môže byť toxická a rakovinotvorná
Ak sa kandida príliš rozmnoží, vypestuje si vlákna, ktoré sa pevne zapúšťajú do črevnej steny a prerážajú do nej dierky. Nimi sa dostávajú do krvi jedovaté látky, niektoré môžu byť aj rakovinotvorné. Existujú dokonca hypotézy, že degeneračné choroby ako skleróza multiplex, reumatická artritída, schizofrénia, mozgová obrna a rakovina vznikajú preto, že sa do krvi dostanú toxíny.
Ako sa ochorenie prejavuje
Koža: svrbenie, pálenie, šupinaté ekzémy, vyrážky, začervenanie, niektoré formy akné, plesňové ochorenia kože a nechtov
Nechty: modrý alebo žltý odtieň, uvoľňovanie nechtov z lôžka, lámavosť
Tráviace orgány: zápach z úst, zlá chuť, afty, povlak na jazyku, nadúvanie, zápcha, nevoľnosť, abnormálna chuť na sladké alebo jeho neznášanlivosť
Oči: rozmazané videnie, pálenie a svrbenie očí, kruhy a vačky pod očami, slzenie, precitlivenosť na svetlo, červené oči
Nos: svrbenie, chronická nádcha, upchatosť
Uši: bolesti, zápaly, upchaté uši, zvonenie v ušiach, precitlivenosť na zvuky
Pohlavné orgány a močové cesty: vaginálny výtok, intenzívne svrbenie, opakujúce sa zápaly pošvy, močového mechúra a vaječníkov…
Vlasy: vypadávanie, tvorba lupín, suchá alebo mastná pokožka hlavy
Kĺby a svaly: bolestivosť, slabosť, trasenie končatín
Hmotnosť: priberanie aj bezdôvodný úbytok hmotnosti, nechutenstvo či neodolateľná chut’ na jedlo, najmä na sladké
Lymfatický a cievny systém: zdurené uzliny, studené nohy a ruky, zimomravosť, nízka telesná teplota, potenie, nízky či vysoký krvný tlak
Srdce a pľúca: dýchavičnosť, kašeľ, bolesti v hrudníku
Psychika: depresie, zábudlivosť, poruchy koncentrácie, nespavosť, náladovosť
Hlava: bolesti, migrény, precitlivenosť
Alergia, zápaly, chronická únava: následkom celkového oslabenia imunitného systému
Aj pH vás prezradí
Ľudia, ktorí trpia kandidózou, majú väčšinou nízke pH telesných tekutín, teda menej ako 7. Môžete si ho zmerať pomocou lakmusových papierikov, dostať ich v lekárni alebo zdravotníckych potrebách. Lakmusový papierik sa namočí do slín alebo moču.
Ako si pomôcť
Rast kandíd, ale aj iných škodlivých látok v črevách pomáhajú zastaviť probiotiká.
Štúdie ukázali značný pokles kvasinkových kolónií v črevách po užívaní kaprylovej kyseliny. Táto mastná kyselina z tropických olejov (palmový, kokosový ) pôsobí v tráviacom trakte silne protiplesňovo.
Na chorobu má veľký vplyv jedlo. Najhoršou kombináciou sú sladkosti a alkohol. Opatrné by sme mali byť aj pri sladkom ovocí, niektorých mliečnych výrobkoch, úplne nevhodné sú kysnuté koláče a cestá, plesnivé syry.
Koho najviac postihuje
Na kandidózu trpia najmä ľudia s oslabeným imunitným systémom. Zníženú imunitu majú pacienti po transplantáciách, pri ťažších ochoreniach alebo po liečbe zhubných nádorov cytostatikami. Nebezpečenstvo je aj u ľudí, ktorí dlhodobo užívajú antibiotiká, a mykózou trpí takmer každá tehotná žena. Kandidám nahráva aj opakované užívanie hormonálnych prípravkov vrátane antikoncepcie.
Obmedzte či vynechajte:
jablkové víno, hríby, kypriace prášky, hotové šalátové omáčky, pivo, biely chlieb, smotanu, žemle, syr, šampanské, sladkosti, kysnuté pečivo a koláče, kečup, horčicu, ovocné šťavy, šišky, sójové produkty, zákusky, majonézu, víno, suché cereálie, melóny.
Ako sa jej zbaviť?
Prísnu diétu treba dodržiavať 3 až 6 mesiacov. Úplne vylúčte cukor, med a droždie. Vhodná je čerstvá zelenina, potraviny s vlákninou a podľa možnosti pestrá, nekonzervovaná a chemicky neošetrovaná strava.
Vynikajúcim pomocníkom sú Grapefruitové jadierka podobe kvapiek, Reg-enor, Candida Cleans, Natur-lax.
Vyskúšajte ich, pre info ma kontaktujte v správe. Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Citrónový krém


Citónový krém
 /lemon curd/ 





Prísady:

  • 3 vajcia
  • šťava z 2 citrónov
  • kôra z 1 citróna
  • 7,5 dkg masti
  • eritrit podľa chuti
Všetky prísady miešame nad parou až kým nezhustnú, krém po vychladnutí skladujeme v chladničke. Je veľmi chutný. Môžeme ho použiť miesto lekváru, ale je vynikajúci aj do palaciniek.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

piatok 12. mája 2017

Mini jedálniček



MINI JEDÁLNIČEK


1.            Deň

Raňajky: hrianka, masť, zelenina

Obed: šošovicový prívarok /oranžová šošovica/, opečená slanina

Večera: hrianka, slanina, uhorka

2.            Deň

Raňajky: klobása, hrianka, zelenina

Obed: lečo s klobásou

Večera: hrianka, domáca klobása, masť, zelenina

3.            Deň

Raňajky: hrianka, praženica, zelenina

Obed: varená zelenina, grilované kuracie prsia, hrianka

Večera: tlačenka, hrianka s masťou, zelenina

4.            Deň

Raňajky: hrianka s masťou, paradajky

Obed: zeleninová polievka, ryža, vypážané mäso, zelenina

Večera: slanina, hrianka, zelenina

5.            Deň

Raňajky: údená šunka, hrianka s masťou, zelenina

Obed: kapusta /nie kyslá/ a pečené kura

Večera: klobása, hrianka s masťou, zelenina

6.            Deň

Raňajky: oškvarková pomazánka, hrianka, zelenina

Obed: karfiolová polievka, pečené mäso, zelenina

Večer: vajíčko na tvrdo, hrianka s masťou, zelenina

7.            Deň

Raňajky: chlieb vo vajíčku, zelenina

Obed: fazuľový prívarok, pečená klobása

Večera: hrianka s cícerovou náterkou, zelenina

Vitamíny


Vitamíny



Aj vitamíny sú jednou zo základných a veľmi potrebných zložiek výživy v stravovaní človeka pri chudnutí. Vitamín je látka, ktorú organizmus vo veľmi malých množstvách - ale zároveň nevyhnutne - potrebuje na svoju existenciu, no nedokáže si ju sám pripraviť a musí ju teda získavať z potravy. Vitamíny a minerály majú zásadný význam pre zdravie, ale sú potrebné aj pre získanie štíhlej postavy. Niektoré pomáhajú spaľovať kalórie, ďalšie zabraňujú ukladaniu tukov a iné znižujú pocit hladu.

Vitamíny spolu s bielkovinami, tukmi a sacharidmi patria k základným zložkám ľudskej potravy. V ľudskom organizme majú vitamíny funkciu katalyzátorov biochemických reakcií. Podieľajú sa na metabolizme bielkovín, tukov a cukrov. Existuje 13 základných typov vitamínov. Ľudský organizmus si, až na niektoré výnimky, nedokáže vitamíny sám vyrobiť a preto ich musí získavať prostredníctvom stravy. Nezabúdajte, že diéta by nemala byť len o strate kilogramov, ale hlavne o správnej výžive.

Pri nedostatku vitamínov sa môžu objavovať poruchy funkcií organizmu, alebo aj veľmi vážne onemocnenia. Niektorých prebytočných vitamínov sa organizmus dokáže zbaviť a pokiaľ prestaneme vitamín prijímať, organizmus z tela nadbytočné množstvo vylúči. Pri niektorých ďalších to však nefunguje – najrizikovejší je v tomto ohľade vitamín A, pri ktorom existujú prípady smrteľných otráv alebo otráv s doživotnými následkami. Vitamíny sú nutné pre udržanie mnohých telesných funkcií a sú schopné posilňovať a udržovať imunitné reakcie.

Vitamín A (retinol)
Vitamín A je rozpustný v tukoch a jeho predstupeň (beta-karotén) zaháňajú telesnú aj duševnú únavu a dodávajú elán. Je potrebný pre normálny rast a vývoj tela, obzvlášť pre zdravé kosti a zuby. Chráni sliznice pred infekciami a je základom pre tvorbu fotosenzitívneho pigmentu dôležitého pre zrak. 
Nedostatok môže viesť k degenerácii očných tkanív a retardácii rastu.

Vitamín B1 (tiamín)
Záruka dobrej nálady: vitamín B1 pomáha pri stálej podráždenosti, vracia psychickú vyrovnanosť a zvyšuje koncentráciu. Pomáha bunkám tela premieňať sacharidy na energiu a je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, svalov a nervového systému.

Nedostatok vitamínu môže spôsobovať slabosť, únavu a poškodenie nervov. Úplný nedostatok vitamínu B1 vedie k ochoreniu zvanému beri-beri.
Vitamín B2 (riboflavín)
Zlepšuje náladu. Pri nedostatku energie a depresívnych náladách pomôže vitamín B2, aby bola vaša duša zas v poriadku. Hrá dôležitú úlohu pri telesnom raste, obnove červených krviniek a uvoľňovaní energie zo sacharidov.

Nedostatok vitamínu nie je frekventovaný, pretože ho obsahuje väčšina potravín. K príznakom nedostatku patrí suchá, popraskaná koža a precitlivenosť očí na prudké svetlo.
Vitamín B3 (niacín)
Pre zdraví spánok, vitamín B3 zaistí sladké sny, dodá vnútornú rovnováhu a posilní nervy sužované stresom. Podporuje funkciu zažívacieho ústrojenstva, kože a nervov. Rovnako má nenahraditeľnú úlohu pri premene potravy na energiu.

Nedostatok niacínu môže viesť k pelagre, chorobe charakterizovanej postihnutím kože, problémom s trávením a duševnou poruchou.

Vitamín B5 (kyselina panthothenová)
Má afrodiziačné účinky. Je to doslova útočník na Váš tuk. Podporuje tvorbu sexuálnych hormónov a hormónov šťastia. Tento vitamín je veľmi dôležitý pre metabolické spracovanie prijatých živín a nenahraditeľný pre syntézu hormónov a cholesterolu. Kyselina pantoténová hrá zásadnú úlohu v našom metabolizme. Vitamín je zložkou koenzýmu A, ktorý je veľmi dôležitý pri premene tukov, uhľovodíkov a proteínov na energiu. Taktiež sa podieľa na tvorbe acetylcholínu, dôležitého prenášača nervového vzruchu a ďalej na tvorbe cholesterolu, žlčových kyselín a napr. pohlavných hormónov. Kyselinu pantoténovú obsahuje väčšina potravín. Dobrým zdrojom sú predovšetkým potraviny živočíšneho pôvodu a celozrnné výrobky, hrášok a fazuľa. Na druhej strane ju len málo obsahujú produkty vyrábané z hladkej múky. Pri ohrievaní potravín jej môže byť až polovica znehodnotená. Kyselina pantoténová, listová a ďalšie vitamíny skupny B i vitamín K sú tiež tvorené probiotickými mikroorganizmami v hrubom čreve.

Veľké dávky kyseliny pantoténovej môžu spôsobiť hnačku.

Vitamín B6 (pyridoxín)
Pomáha pri pred menštruačným cyklom (PMS). Vitamín B6 (pyridoxín) je zázračnou zbraňou proti kolísaniu PMS. Hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Nedostatok môže byť spojený s deficitom aj iných B vitamínov, môže k tomu dôjsť u mladých ľudí a pri konzumácii príliš veľkého množstva alkoholu.

Nedostatok sa prejaví poruchami imunitného systému, problémami s rastom a postihnutím svalov.
Vitamín B9 (kyselina listová)
Po kyseline listovej budete šťastní. Spoločne s vitamínmi B1, B6 a B12 pomáha B9 pri produkcii hormónu šťastia (serotonin). Kyselina listová (kyselina folová) je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Je dôležitá pre tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nosiacej genetickú informáciu), rast tkaniva a funkciu buniek. Okrem toho zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny.

Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť poruchy rastu, šedivenie vlasov, zápal jazyka (glositída), vredy v ústach, peptické vredy a hnačku.


Vitamín B12 (kobalamín)
Elixír života v starobe. Práve starší ľudia majú často nedostatok vitamínu B12 a prepadajú preto depresiám. Rovnako ako iné vitamíny B je aj vitamín B12 dôležitý pre metabolizmus. Je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému.

Nedostatok môže viesť k pernicióznej anémii a degenerácii kostnej drene.
Vitamín C (kyselina askorbová)
Skutočne dodá životný elán. Tomu kto je trvalo unavený a nič ho nebaví, chýba často vitamín C. Je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá a ostatné vitamíny. Je potrebný pre reguláciu normálneho telesného rastu, hojenie rán a reakcií na stres a stimuluje tvorbu bielych krviniek.


Vitamín D
Slnečný vitamín. Už po 10 minútach na slnku sa v tele vytvára vitamín D (calciferol) Prirodzene to robí dobre tiež duši. Telo si ho vytvára samo na slnku. Podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí. Tento vitamín takisto pomáha udržať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi.

Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k mäknutiu kostí a krivici.

Vitamín E (tokoferol)
Vitamín E je rozpustný v tukoch (len spoločne z tukom ho dokáže telo vstrebať) a zoceľuje nervy. Je potrebný pre ochranu buniek a ako antioxidant, je zodpovedný za normálny rast a vývin svalov, funkciu krvného obehu, nervového a zažívacieho systému.

Vitamín K
Posilňuje telo a ducha. Vitamín K má pozitívny vplyv na hormonálnu hladinu a dodáva stresovanej duši novú silu.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

štvrtok 11. mája 2017

Registrácia




Registrácia



Jednoduchá registrácia, v štyroch krokoch


Produkty BIOCOM môžu nakupovať iba kmeňoví zákazníci / členovia registrovaní v predajnej sieti.
K platnej registrácii sa vyžaduje nákup výrobkov počas prístupového procesu v hodnote aspoň 50 bodov

Krok 1.
K registrácii potrebujete odporúčací kód (pýtajte si ho v správe).

Krok 2.
Udanie kódu odporúčacieho člena, po kontrole prosíme vyplniť zobrazený formulár

Krok 3.
Po vyplnení všetkých požadovaných políčok a následným stlačením „Ďalej“, dostanete na vašu zadanú e-mailovú adresu potvrdzujúci e-mail.  Kliknutím na odkaz  uvedený v e-maily, sa dostanete priamo do online obchodu,  kde sa prihlásite s vašim zvoleným užívateľským menom a heslom a môžete nakupovať požadované výrobky. Ak neobdržíte svoj list v krátkom časovom období, skúste vstúpiť danými informáciami, alebo ma kontaktujte. 

Krok 4.
Po výbere spôsobu dopravy ukončíte registráciu kliknutím na gombík "Objednávka"
Pre bližšie informácie ma kontaktujte v správe, alebo na: https://www.facebook.com/groups/100678020495209/

Vitamíny rozpustné v tukoch

Vitamíny rozpustné v tukoch Vitamín A ( retinol, axeroftol ) Nachádzame ho v dvoch formách – ako predstupeň hotového vitamínu...