nedeľa 25. júna 2017

Urinary Tract


URINARY TRACT
60 kapsúl

Tento produkt s obsahom brusnice americkej a baktériou Bacillus Substilis slúži ako údržbár močových ciest. 

Brusnice: Drobný zázrak pre vaše močové cesty

Sú jednotkou v boji proti zápalom. Ak vás teda trápia zapálené močové cesty a bolestivé močenie, niet lepšieho prírodného lieku ako sú práve brusnice.

Bobuľky naplnené vitamínom C
Indiáni používali brusnicové obklady na rozličné zranenia ako účinný prostriedok proti otrave krvi, jedávali ich spolu so sušeným mäsom a tajomstvá liečivých brusníc predali ďalej prisťahovalcom z Európy.

Brusnice sú totiž bohatým zdrojom vitamínov C a K a spolu s obsiahnutými polyfenolmi fungujú ako efektívny antioxidant. Obsahujú tiež kyselinu citrónovú, jablčnú, benzoovú a šťaveľovú, magnézium, kalcium, mangán, fosfor a sodík. Vďaka takémuto zloženiu si brusnice našli uplatnenie nielen v medicíne, ale i kozmetickom priemysle. Keďže obsahujú omega 3 mastné kyseliny, podieľajú sa na rekonštrukcii bunkovej membrány, a preto sa výťažky z nich hodne využívajú pri výrobe krémov, sér a toník.
Výborne účinkujú aj proti hnačke, skleróze, bolestivej menštruácii,  zubnému kazu a vďaka vysokému obsahu vitamínu C aj proti chrípke. Navyše súčasné štúdie poukazujú aj na ich antikarcinogénny účinok.

Na močové cesty to najlepšie
A tu sa dostávame k tomu najznámejšiemu a najvýraznejšiemu liečivému účinku brusníc. Vedci zistili, že molekuly brusníc dokážu pokryť povrch niektorých orgánov a vytvoriť tak akýsi ochranný štít pred infekciami močového ústrojenstva. Od tridsiatych rokov, kedy sa v Spojených štátoch začalo s výskumom účinkov brusníc, odhalili mnohé štúdie, že práve brusnice sú najlepšou prevenciou pred ochoreniami močového mechúra a ľadvín, keďže nedovoľujú baktériám preniknúť a usadzovať sa na močovom mechúre. Zaberajú dokonca aj pri nepríjemnom úniku moču.


Sledoval sa vplyv B. subtilis na pacientov s pomalým alebo prerušovaným močením (ako biomarker rizika infekcie močového traktu) u 80 starších pacientov liečených spórami 6 mesiacov 2x denne (Meroni et al., 1983). Po piatich mesiacoch došlo k štatisticky významnej redukcii počtu pacientov, ktorí mali mesačne aspoň jednu pozitívnu kultiváciu a následne zmenenú sedimentáciu leukocytov.
Publikovaných štúdií sledujúcich vplyv baktérií vytvárajúcich spóry na ľudské zdravie je málo avšak sú zaujímavé. Je možno konštatovať, že niektoré kmene baktérií vytvárajúcich spóry
  • vytvárajú antimikrobiálne zlúčeniny,
  • tvorba týchto antipatogénnych zlúčenín môže vyústiť do antipatogénnej odpovede u niektorých zvieracích modelov,
  • odolnosť spór na podmienky prostredia zaisťuje, že tieto baktérie môžu prejsť živé cez žalúdočnú bariéru a môžu zostať životaschopné počas dlhého obdobia vo forme komerčne dostupných preparátov bez udržiavania v chlade,
  • vegetatívne bunky alebo bunkové zložky reagujú s bunkami imunitného systému, zvyšujú imunitnú odpoveď, avšak rozsah tejto odpovede u ľudí nebola doteraz dostatočne doložená,
  • v uverejnených štúdiách na ľuďoch sa nepozorovali žiadne nežiaduce účinky,
  • existuje len niekoľko citácií kontrolovaných klinických štúdií na ľuďoch a tie sa vykonali na druhoch rodu Bacillus.

Mechanizmus účinku

Základné fyziologické rozdiely medzi spórami a vegetatívnymi bunkami naznačujú, že probiotické účinky môžu byť sprostredkované mechanizmami, ktoré sa odlišujú v závislosti od ich fyziologického stavu. Väčšina sledovaní mechanizmu účinku probiotík sa vykonala na nesporulujúcich probiotikách. Predbežné výsledky naznačujú, že spóry B. subtilis sa neasociujú tesne s intestinálnymi bunkami a ani nevyvolávajú žiadnu imunitnú odpoveď (Topkins nepublikované údaje, 2002). Autokávované spóry neovplyvňujú črevnú mikroflóru u myší (Hosoi et al., 1999). Takéto štúdie vedú k hypotéze, že probiotická účinnosť spór by mohla byť sprostredkovaná metabolitmi alebo enzymatickými aktivitami. Druhy Bacillus produkujú proteázy (napr. subtilizín), ktoré napomáhajú tráveniu a potláčajú alergicitu. Popísala sa taktiež produkcia vitamínu K2 (Hosoi a Kiuchi, 2003). In vitro sa ukázalo, že kataláza a subtilizín produkovaný druhmi Bacillus podporuje rast laktobacilov (Hosoi et al., 2000). Avšak isté dôkazy o klíčení spór in vivo boli preukázané na zvieracích modeloch (Casula a Cutting, 2002; Hoa et al., 2001; Jadamuset al., 2001).

Užívanie. Pri akútnych problémoch 3x 1-2 kapsule

Kontakt:
https://www.facebook.com/groups/100678020495209/
http://detoxikacia-a-chudnutie.webnode.sk/


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vitamíny rozpustné v tukoch

Vitamíny rozpustné v tukoch Vitamín A ( retinol, axeroftol ) Nachádzame ho v dvoch formách – ako predstupeň hotového vitamínu...